QBomb QBSUV12V | Dual 12 Inch Ported Vented SUV Subwoofer Box | Down Fire
(No reviews yet) Write a Review
MPN:
QBSUV12 VENTED
Condition:
New
Shipping:
Free (2 to 6 Business Days)
On Sale
Description
Features:
• The Best Level of Performance From Your Subs!
• 3/4" MDF Construction
• Machine Precision Cut Mounting Holes
• Top Of The Line Glue For Extra Durable Adhesion
Specs:
• Box Dimensions: 42.5" W x 15.25" H x 12" (Bottom Depth) x 8.5" (Top Depth)
• Dual Port Dimensions: 7.25" W x 2.25" H
• Mounting Hole Diameter: 11.15"
• Subwoofer Max Mounting Depth: 9"