QPower QMPSQ10E | Dual 10 Inch Heavy-Duty Sealed Subwoofer Box
(No reviews yet) Write a Review
MPN:
QMPSQ10E
Condition:
New
Shipping:
Free (2 to 6 Business Days)
On Sale
Description
Features:
• 3/4" MDF Construction
• Machine Precision Cut Mounting Holes
• Top of The Line Glue For Extra Durable Adhesion
• Spring Loaded Speaker Terminals
Specs:
• Type of Enclosure: Dual Sealed
• Enclosure Sub Size: Dual 10"
• Dimensions: 28" L x 13.25" W x 13.25" H
• Top & Bottom Depth: 13.25"
• Mounting Hole Diameter: 9.15"
• Maximum Mounting Depth: 12.5"